Kaprova 42/14,
110 00 Praha 1
Pondělí-Pátek
09:00 - 17:00
+420 777 03 19 33
info@grandprag.cz

Rekonstrukce dvoupatrového rodinného domu

Location Velten, Brandenburg
Scope Of Work Rekonstrukce dvoupatrového rodinného domu
Schedule 2021-2022

Project Detail

Když se na nás majitel právě koupeného dvoupodlažního rodinného domu nedaleko Velten (Brandenburg, DE) obrátil s žádostí na cenovou nabídku výmalby, netušil kolik dalších řemeslných prací bude potřebovat. Po zaměření celého rodinného domu a odsouhlasení cenové nabídky na malířské práce, mohli jsme začít.

Naši malíři začali v horním patře, kde bylo zapotřebí nejprve lokálně opravit omítky a akryly všech sádrokartonových konstrukcí podhledů šikmin krovu. Zvolili jsme kombinaci malování klasickou metodou válečkováním u menších pokojů a koupelny s toaletou a moderní metodou airless stříkání malby. Airless stříkání předcházelo dokonalé zakrytí podlahové krytiny pomocí fólií a pásek včetně výplně otvorů. Výmalba horního patra byla v bíle barvě. Výjimku tvořily jen stěny dceřiny pokoje, který byl vymalován v růžové barvě.

V průběhu výmalby horního patra majitel zjistil, že elektroinstalace spodního patra neodpovídá normě a bude tak zapotřebí provést rekonstrukci elektroinstalace. Tím jsme museli malířské práce přerušit. Zhruba po měsíci jsme se sešli s majitelem kvůli posouzení stavu omítek a navrhli řešení oprav před výmalbou. Vzhledem k rozsáhlému poničení stěn zásahem elektrikářů, museli jsme realizovat kompletní oškrábání a přeštukování všech stěn se zahozením veškerých šliců po elektrikářích. Jako součást rekonstrukce rodinného domu jsme zajistili úpravy rozvodů vody a odpadu v kuchyni. Nakonec jsme ještě zajistili vyvrtání otvoru digestoře pro novou kuchyňskou linku.